Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Yaşam Şekli HAM

TA3PK

23 Nisan 2014, 17:47

TA3PK


Amatörün Düsturu,

Bir Amatör Radyo operatörü olmanız, sizin hangi model ve tipte cihazlarınız olduğundan veya kimlerle konuşuyor olmanızdan ziyade böyle bir düstur ile dünyanın geri kalan Ham  radyocularıyla karşılıklı olarak nasıl bir etkileşim ve iletişim içinde olduğunuzu açıkça gösteren önemli bir işarettir.

Bu, Radyo Amatörlerinin Düsturudur.

Ham Radyo operatörleri, hayatımızı daha iyi yaşayabilmemiz için daima, her yerde ve her zaman karşılık beklemeksizin yardımımıza koşan, yardımsever, dost, nazik, kendisini böyle davranmaya adamış ve yetiştirmiş ,egoizmi olmayan, terbiyeli ve saygılı insanlardır.

Operatör olarak çalıştıkları süreç içinde diğer Radyo amatörlerinin haklarına riayet etmenin bir görev olduğunu bilirler.

Her türlü acil durumda ülkelerinin hizmetine koşmak için can atar ve tüm imkanları zorlayarak yardıma koşarlar, yardıma koşamadıkları zaman da havadan her tür yardımı yapmaya çalışırlar.

Radyo amatörleri kendilerini devamlı olarak geliştiren, daha çok bilgi edinmek için çırpınan, bildiklerini ve öğrendiklerini de diğer arkadaşları ile paylaşan, paylaşmaktan zevk alan bir anlayış içindedirler.
 
Yaşamınızı hangi şartlarda devam ettirdiğiniz, zengin veya fakir olduğunuz, hangi dinden olduğunuz, politik inancınızın hangi doğrultuda olduğu, ırkınız, milliyetiniz, mevkiiniz, eğitiminizin derecesi biz HAM'leri zerre kadar ilgilendirmez. Bizler çağrı işaretlerimizin öneklerini tanırız.

Bizleri ilgilendiren tek bir değer ölçüsü vardır ve bu değer ölçüsü, diğer Radyo Amatörü arkadaşlarınıza davranış biçiminizdir.

Amatör telsizcilik ve onun değerleri ve idealleri, dünya durdukça varolacaktır. Çünkü arkadan gelen genç nesiller bu değerleri ve idealleri çok iyi anlamakta, daha da güzeli öğrenme hevesi ile yetişmektedirler ve de bayrağı büyük bir istekle devralacaklardır. Yeter ki onlara zamanında
gereken yardımı yapabilelim.

Bütün Dostlara Selamlar...

Bu haber 1154 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.