Dünya Saati, ISS'den Takip Edilecek


Açıklama: Rusyalı kozmonot Mihail Türin, yayınladığı video ile tüm dünyalıları Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından organize edilen Dünya Saati etkinliğine katılmaya davet etti. Etkinliğin amacı, uluslararası toplumun dikkatini doğa koruma sorunlarına çekmek.
Kategori: Etkinlikler
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2015
Geçerli Tarih: 29 Eylül 2020, 09:21
Site: Telsiz Haber
URL: http://www.telsizhaber.com/haber/157-dunya-saati-iss39den-takip-edilecek.htmlDünya Saati, insanlık tarihinin en yoğun katılıma sahip etkinliği olarak gösteriliyor. Geçtiğimiz yıl etkinliğe 150 ülkeden 2 milyar kişi katılmıştı. Katılımcılar, Gezegen’in geleceğine kayıtsız kalmadıklarına bir işaret olarak 29 Mart’ta bir saat süreyle elektrik kullanmayacak. Ayrıca dünyanın en ünlü binalarının ve anıtlarının ışıklandırması da bir saatliğine kapatılacak.Rusya kozmonotları sayesinde etkinlik bugüne kadar görülmemiş boyutlara ulaştı ve hatta Dünya dışına çıktı.

Mihail Türin, “Halihazırda Uluslararası Uzay İstasyonu’nda bulunuyorum. Buradan, küçük pencerelerimizden bakarken gezegenimizin ne kadar şaşırtıcı ve güzel olduğu çok iyi görüyoruz. Ancak aynı zamanda Dünya’nın kırılgan ve korunmaya ihtiyacı olduğu da çok iyi görünüyor” dedi.Kozmonot, “Her yıl tüm dünyada Dünya Saati etkinliği düzenleniyor. Bu, gezegenimizin ne durumda bulunduğu konusuna ilgisiz olmadığımızın bir sembolüdür. Ona özen gösterdiğimizin bir sembolüdür” diye anlattı.