Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Trabzon Afete Hazırlanıyor

Trabzon Afete Hazırlanıyor

Tarih 06 Haziran 2014, 12:19 Editör Haber Editörü

Afete Hazır Birey ve Aile Projesi kapsamında son bir buçuk yılda 3 bin 273 kişiye farkındalık eğitimi verildi...


Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürvekili Ömer Kıratlı, AFAD Başkanlığı’nın yürüttüğü Afete Hazır Birey ve Aile Projesi kapsamında son bir buçuk yılda 3 bin 273 kişiye farkındalık eğitimi verildiğini belirtti. Kıratlı, kamu kurum ve kuruluşlarıyla zaman zaman eğitim ve tatbikat faaliyetleri icra ettiklerini söyledi.

Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak 2011 yılından bu yana 79 olaya müdahale ederek 116 vatandaşı sağ, 52 vatandaşı da ölü buldukları zor koşullardan tahliye edildiğini kaydeden Kıratlı, şöyle konuştu:

"Alışveriş Merkezinde kentimizde yaşanan afetlere yönelik resim sergisi ve malzeme standını bir hafta süreyle sergi faaliyetine dönüştürerek yaklaşık iki bin eğitici kitap ve el broşürü dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Halkımızın afetlere karşı duyarlı ve hazırlıklı olmaları adına 2011 yılından bugüne kadar 10 bin 600 öğretmen ve öğrenciye eğitim verilmiş ayrıca AFAD Başkanlığı'nın yürüttüğü Afete Hazır Birey ve Aile Projesi kapsamında 1,5 yılda 3 bin 273 kişiye farkındalık eğitimi verilmiştir." Kamu kurum ve kuruluşlarıyla eğitim ve tatbikat faaliyetleri icra edildiğini anlatan Kıratlı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu veriyle de 2011 yılından bugüne kadar 2 bin 72 kişi tatbiki olarak eğitilmiştir. Bu veri ışığında 17 bin 945 kişiye kurumsal tanıtım ve afet konularında ulaşım sağlanmıştır. Tüm bunların yanı sıra 2011 yılından bu yana müdahale edilen 79 olayda 116 vatandaşımız sağ ve yaralı, 52 vatandaşımız da maalesef ölü bulundukları zor koşullardan tahliye edilmiştir. Ulusal haber değeri taşıyan ve müdahale edilen olaylardan bazıları; Van depremi, Çoruh Nehri'ne düşen mühendislerin aranması, Yomra sel ve heyelanı, Araklı Aytaç köyü heyelanı, Rize Gündoğdu sel ve heyelanı olaylarıdır. Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü kentte faaliyet gösteren STK'larla da ilişkilerini sıcak tutarak "birlikte hareket etme, birlikte başarabilme" sloganıyla afet ve acil durumlarda müdahale, eğitim, tatbikat, sosyal projelerle ortak paydaş olma yolunda önemli adımlar atmıştır.”

“AFETLER OLACAK HAYAT DEVAM EDECEK”

Kıratlı, mesai mefhumu gözetmeden 24 saat halkın hizmetinde olduklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Yaptıklarımızın sonunda tek bir vatandaşımızın dahi zor duruma düşmesine mani olabilirsek ne mutlu bize. AFAD Başkanımız Dr. Fuat Oktay ve Sayın Valimiz Abdil Celil Öz'ün talimatları bize hep yön vermiştir. Mesai mefhumu gözetmeden 7 gün 24 saat halkımızın hizmetindeyiz. Afet ve acil durum haline düşülmeden gerekli tedbirleri alarak çalışmaları yapmak, afet yaşanması durumunda hızlı ve etkin müdahaleyi gerçekleştirmek ve sonrasında iyileştirme faaliyetlerini yerine getirerek yaraları sarmak öncelikli görevimizdir. Misyonumuz koruma önlemlerini alarak bilinç düzeyini yüksek kılmak ve farkındalığı pozitif yönde kanalize etmektir."

Vizyonlarının teşkilat yapısı içerisinde Trabzon'u hatırı sayılı bir noktaya taşıyarak çıtayı en üstte tutmak olduğunu anlatan Kıratlı, sözlerini şöyle tamamladı: "Personelimizi; halka hizmet erdemiyle çalıştırmak, malzemenin sahibinin halkımız olduğu bilinciyle hareket etmek, Trabzon'umuzu yakışır şekilde temsil etmek ve ülkemiz kaynaklarını ülkemiz insanının emrine sunmaktır. 'Afetler olacak hayat devam edecek' sözünden hareketle hizmetlerine devam eden Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevinin bilincinde sorumluluğunun farkında, temsiliyetinin gücüyle kentimize özel ve anlamlı bir değer katmaktadır.”


Bu haber 964 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı 28 Ekim'de yapılan 2018 2.Dönem Amatör Telsizcilik Sınav sonuçları açıklandı...

KEGM’ne Taze Nefes

KEGM’ne Taze Nefes KEGM'nde kan değişikliği. Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü'ne atama yapıldı...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.