Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Sivas'ta Röle Bakımı

Sivas'ta Röle Bakımı

Tarih 17 Mart 2014, 21:54 Editör Haber Editörü

Kazancık mevkiinde bulunan röle üzerinde bakım çalışması gerçekleştirildi...

TRAC Sivas şubesinden yapılan açıklama şu şekilde;

KAZANCIK ROLE İSTASYONU BAKIM FAALİYETİ

Sivas'a 110 kilometre uzaklıkta bulunan Kazancık Role İstasyonu 1900 metre yüksekliğinde ki Durna dağında bulunmaktadır. Bu role istasyonu Sivas'ın haberleşmesini Güney ve Güneybatı istikametinde kesintisiz karşılamaktadır. Kazancık rolesi Sivas şehir merkezine full sinyal atmakta, Kayseri şehir merkezine ise 6 sinyal atmaktadır. Ayrıca yönlü antenler ile Kayserinin yanı sıra Amasya ve Çorum ve Yozgat  istasyonları da Kazancık rolesine rahat bir şekilde giriş yapabilmektedir.

Geçtiğimiz cumartesi günü yapılan çalışmada daha önce ısınmadan dolayı meydana gelen ses kısılması sebebiyle role sistemimiz değiştirildi. Sivas şehir merkezinde 1 adet yeni role hazırlandı. Sivas İstasyonlarından TA7AMZ - TA7AGE - TB7BUK - TB7BSA - TB7DSD'nin bir araya gelerek gitiği Kazancık'ta yeni roleler aktif hale getirildi. 2 adet GMA300 ile yapılan role, eskisi gibi Kayseri şehir merkezine 6 sinyal atmaktadır. Ayrıca anten bakım onarımları yapıldı, bunun yanı sıra el yapımı olan besleme, 30 amperlik yeni bir besleme ile değiştirildi. Yapılan çalışmalar sonrasında doğudan batıya, güneyden kuzeye Sivas'ın her noktasında kesintisiz iletişim sağlanabilmektedir. Başta Sivas İl Özel İdaresi genel sekreteri sayın valimiz Salih Ayhan, AFAD Müdürü Nazif Ekinci ve Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne teşekkür ederiz.


Bu haber 1835 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Duyurular

2018/2 Sınav Başvuruları Başladı

2018/2 Sınav Başvuruları Başladı Uzun bir aranın ardından KEGM yeni sınav organizasyonu için duyurusunu yaptı.

Çanakkale Zaferi Etkinliğine Hazır mısınız?

Çanakkale Zaferi Etkinliğine Hazır mısınız? TC18GL Çanakkale Zaferi kutlamaları kapsamında, İstanbul radyo amatör dernekleri ortak etkinlik yapacaklarını açıkl...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.