Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

‘Haftaya Başlangıç’ toplantıları devam ediyor

‘Haftaya Başlangıç’ toplantıları devam ediyor

Tarih 30 Nisan 2018, 22:22 Editör TB2BKK

Karabük Valisi Kemal Çeber tarafından uygulamaya konan ve iki hafta da bir yapılan “Haftaya Başlangıç” toplantıları PTT Başmüdürlüğü, DSİ 234. Şube Müdürlüğü ve misafir olarak katılan TRAC’ın sunumları ile devam etti.

Toplantının son sunumunu misafir olarak toplantıya iştirak eden ve kamu yararına çalışan dernekler statüsünde bulanan Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Karabük Şubesi Başkanı Hüsnü Bodur ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yapıldı. Sunumda TRAC Karabük Şubesi olarak yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler veren Başkan Bodur; Telsiz Haberleşmesi, Radyo Amatörü, Dünya Radyo Amatörlüğü, ülkemizdeki Radyo Amatörlüğü, telsiz yönetmeliği, nasıl amatör telsizci olunur, telsiz nedir, telsiz haberleşme düzeni, telsiz haberleşme sistemlerinin sınıflandırılması, aktarıcı sistemler(röle), çağrı işaretleri ve acil durumlarda telsiz haberleşmesinin önemi gibi konularda bilgiler verdi.

Toplantı sorucevap ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Bu haber 926 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

Kuşadası'na UHF Röle

Kuşadası'na UHF Röle ANARAD Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, Aydın-Kuşadası bölgesini kapsamak amacıyla kurulan UHF röl...

Amatör Radyoculuk Günümüz Kutlu Olsun

Amatör Radyoculuk Günümüz Kutlu Olsun Tüm dünyada her yıl 18 Nisan 'da kutlanan Dünya Amatör Radyoculuk Günümüz kutlu olsun...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.