Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Hedef bin AFAD gönüllüsü

Hedef bin AFAD gönüllüsü

Tarih 27 Şubat 2018, 12:31 Editör TB2BKK

Tekirdağ Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü tarafından başlatılan bir projeyle il genelinde bin “AFAD Gönüllüsü” oluşturulması planlanıyor.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Tekirdağ TRAC Şubesini proje paydaşları olarak belirleyen AFAD, bu amaçla Süleymanpaşa merkezdeki muhtarlarla AFAD toplantı salonunda ön hazırlık toplantısı gerçekleştirdi.

Tekirdağ Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü tarafından başlatılan bir projeyle il genelinde bin “AFAD Gönüllüsü” oluşturulması planlanıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Tekirdağ TRAC Şubesini proje paydaşları olarak belirleyen AFAD, bu amaçla Süleymanpaşa merkezdeki muhtarlarla AFAD toplantı salonunda ön hazırlık toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda gönüllü olmak isteyen vatandaşların mahalle muhtarlarına müracaat etmesi kararlaştırıldı.Mahallesinde 10 kişilik bir takım oluşturan muhtarlıktan başlamak suretiyle gönüllülere Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi, Temel Yangın Bilgisi, Temel İlk Yardım ve Amatör Telsizcilik eğitimleri verilecek. Eğitimini başarı ile tamamlayan AFAD gönüllülerine sertifika verilerek afet ve acil durumlarda kullanabilecekleri iş elbisesi, telsiz, alet ve edevatlar teslim edilecek.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından AFAD ile ortaklaşa yürütülen bir proje çerçevesinde her mahalleye bir Deprem Konteyneri kurulması ve kurulan bu konteynerlerden AFAD Gönüllülerinin yararlanması planlanacak.

Bu haber 1038 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

Kuşadası'na UHF Röle

Kuşadası'na UHF Röle ANARAD Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, Aydın-Kuşadası bölgesini kapsamak amacıyla kurulan UHF röl...

Amatör Radyoculuk Günümüz Kutlu Olsun

Amatör Radyoculuk Günümüz Kutlu Olsun Tüm dünyada her yıl 18 Nisan 'da kutlanan Dünya Amatör Radyoculuk Günümüz kutlu olsun...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.