Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Acı Tecrübe

Acı Tecrübe

Tarih 05 Nisan 2014, 19:52 Editör Haber Editörü

İstanbul Zekeriyaköy'de kaybolan Pamir'i arayan sivil savunma, arama kurtarma, radyo amatörleri ve kolluk kuvvetleri organizasyonlarının performansı ve deneyimi sınandı...


İstanbul Zekeriyaköy'de kaybolan 3.5 yaşındaki Pamir Dikdik için jandarma, İtfaiye ve AKUT, AFAD, MEDAK, TRAC, TRAK ve daha pek çok grup seferber olurken mahalleli ve gönüllüler de aramalara katıldı.

Bu kadar kalabalık ve hem uzman hem gönüllülerden oluşan ekiplerin koordinasyonu Jandarma'nın kurduğu Koordinasyon Merkezi'nden sağlandı. AKUT adına NTV televizyonuna açıklama yapan Gen.Sek. Saydun GÖKŞİN, sistematik ve organizasyon açısından bugüne akdar dahil oldukları en randımanlı Arama-kurtarma çalışması oluduğunu, koordinasyonun Jandarma rütbelileri tarafından yapıldığını, iletişim ve GPS senkronizasyonunun TRAC tarafından organize edildiğini, tecrübeli ekipler ve tecrübesiz gönüllülerin tam bir uyum içinde çalıştıklarını söyledi.

Arama-kurtarma çalışmasının 'canlı' aramak üzerine organize edildiği için merkezden dışa doğru arama faaliyeti gerçekleştirildiğini ancak, ilk andan itibaren muhitteki açık kuyu ve havuzlardan Pamir'in ulaşabileceklerine de ayrıca odaklandıklarını ifade eden GÖKŞİN, küçük çocuğun cansız bedeninin bulunduğu havuzun ve benzer bir kaç noktanın, çocuk imkanlarıyla neredeyse ulaşılması imkansız bir lokasyon olduğu için 'önceliksiz' olarak nitelendiğini ifa etti. Öncelikli noktalardan sonuç alınamadığında önceliksiz noktalara yoğunlaşıldıktan sonra Pamir'in bulunduğunu söyledi.

Çalışmalar sırasında, gereğinden fazla "kullanılmayan ve yosunlaşan havuz" ve inşaatlara su çekmek için kullanılan çok sayıda açık kuyu gözlemlediklerini ifade eden GÖKŞİN, "kullanılmayan havuzların ve kuyuların MUTLAKA üzerleri ve ağızları kapatılmalı" diyerek sözlerini noktaladı.

Bu haber 2584 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı 28 Ekim'de yapılan 2018 2.Dönem Amatör Telsizcilik Sınav sonuçları açıklandı...

KEGM’ne Taze Nefes

KEGM’ne Taze Nefes KEGM'nde kan değişikliği. Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü'ne atama yapıldı...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.