Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Ham 4 Love

Ham 4 Love

Tarih 01 Şubat 2017, 15:00 Editör Haber Editörü

Team Papa'dan 14 Şubat için harika etkinlik...


2016 yılında, Sevgililer Günü’nü kapsayan şubat ayı boyunca Türkiye’den TeamPapa’nın başlattığı proje İtalya ve Makedonya’dan amatör dostların desteğiyle uluslararası bir etkinliğe dönüştürülmüştü. Bu sene “Love ” konsepti genişletilerek, etkinlik bütün yılı kapsayacak şekilde revize edildi. Böylece her ülke kendi kültürüne uygun olarak farklı bir tarih aralığında projeye dahil olabilecek, love istasyonları yılın her anında duyulabilecek. Son ekinde “LOVE” bulunan tüm istasyonları ifade etmektedir. Örneğin: TC4LOVE  Bu istasyonlarla yapılan QSO’lar ve SWL raporları yıl sonunda değerlendirmeye alınacak ve yılın ödülleri sahiplerini bulacaktır. Proje kapsamında bu sene 6 çeşit ödül verilecektir. Kurallar bölümünde yeri geldikçe bu ödüller anılacaktır.

Ham For Love, “Aşk için Amatör Radyo” projesi, savaşlar ve zaferlere adanan yığınla amatör radyo etkinliğine, sevgi dolu, sahici ve barışçı bir alternatif olarak dünya DX severlerinin ilgisine sunulmuştur. Team Papa projenin hem organizatörü, hem de TC4LOVE çağrı işareti ile bir katılımcısıdır. Etkinlikle ile ilgili detaylara projenin www.ham4love.org sitesinden ulaşabilirsiniz.
 
KURALLAR;
LOVE  İSTASYONLARI İÇİN

Son ekinde “LOVE” bulunan bir özel çağrı işareti için gereken izinleri alıp, sitemizdeki başvuru formunu kullanarak projeye dahil olabilirsiniz. Yıl içinde istediğiniz tarihlerde çalışma yapabilirsiniz. Etkinliğin çağrı şekli “CQ FOR LOVE” olarak tavsiye edilmektedir. Her love  istasyonu kendi QSL iş akışını kendisi yönetecektir. Bu amaçla istasyonlar QSL prensiplerini belirleyip duyurabilir. Bilindiği gibi, amatör radyo istasyonları kendilerine gönderilen QSL kartlarını, gönderildiği yöntemle cevaplamak zorundadır. Bu nedenle en azından cevaplama amacıyla bile olsa QSL kartları bastırılması gerekmektedir. Bu sene ilk kez elektronik altyapımızda devreye girecek olan “Love QSL” sistemi ile DX istasyonları basılabilir formatta QSL kartlarını web sitemizden indirebilecektir, ancak bu sistem klasik QSL kartı iş akışının alternatifi değildir.

İstasyonda çalışacak bütün operatörler projenin amaç, işleyiş ve kurallarını bilmeli, bilgi isteyenleri en azından web sitemize yönlendirebilmelidir. Kayıt formunda belirtilen “istasyon sorumlusu”, proje yönetimi tarafından irtibat kişisi kabul edilecektir. İstasyon sorumlusunun görevi yıl boyunca istasyonun çalışmaları hakkında bilgi vermek ve yıl sonunda logları ve operatör listesini göndermektir. Loglar herhangi bir elektronik log formatında gönderilebilir. Bayan operatörlerin gerçekleştireceği QSO’lar ya ayrı loglarda gönderilerek ya da ADIF dosyasında “operator” veri alanında belirterek diğerlerinden ayrılmalıdır.

İstasyonda çalışan bütün operatörlere “Operatör Ödülü” verilecektir. Bayan operatörlere ayrıca “YL Ödülü” verilecektir. Kendi ülkesini ilk kez aktive eden istasyon “Ülke Öncüsü Ödülü” ne hak kazanır.

DX İSTASYONLARI İÇİN

Amatör HF bandlarında yapılan 2-yönlü haberleşmeler değerlendirilecektir. Katılımcılar herhangi bir log göndermeyecek, sadece love istasyonlarından toplanan loglar esas alınacaktır. Her band-mod-love istasyonu görüşmesi  DX’çilere bir QSL puanı kazandırır. Mükerrer kayıtlar bir puan kabul edilir. Bayan operatörlerle yapılan QSO’lar çifte puan kazandırır. Yıl boyu toplam 4 puan kazanan istasyonlar ödüle hak kazanır. Dünya çapında ilk üç pozisyona giren istasyonlar derece ödüllerini alırlar. Bütün ödüller ( Awards)  yıl sonunda, web sitemizden çağrı işareti ile sorgulanıp, pdf veya jpeg  formatlarda basılabilir şeklinde indirilebilir.

KISA DALDA DİNLEYİCİLERİ İÇİN

Projemize SWL katılımı mümkündür. Raporlar normal posta ile veya eposta ile gönderilebilir. Raporlarda 2-yönlü haberleşmelerin her iki tarafının da çağrı işareti olmalıdır. Kesin frekans zorunlu değildir, band verilebilir. Zaman UTC’ye göre doğru bir şekilde verilmelidir. Değerlendirme DX istasyonları için yapılan puanlamaya benzer şekilde yapılır. QSO yerine “alım” lar, aynı kurallara göre puan kazandırır. Yıl boyu toplam 4 puan kazanan dinleyiciler “SWL ödülü”‘ne ödüle hak kazanır. Raporlara dinleme istasyonunu ile ilgili QTH, operatör, cihaz ve anten bilgilerinin eklenmesi çok sevindirici olmaktadır.

http://www.ham4love.org/
http://www.ham4love.org/contact/
http://www.radyoamatorleri.com
E-mail: info@teampapa.org
73,88

Bu haber 1818 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Etkinlikler

SAKRAD 10 Kasım 'da Havada

SAKRAD 10 Kasım 'da Havada SAKRAD, TC10NOV cağrı işareti ile özel bir etkinlik düzenliyor...

Afette Haberleşme ve Elektrik Paneli

Afette Haberleşme ve Elektrik Paneli 1 Ekim 2016 tarihinde Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi’nde “Afette Haberleşme ve Elektrik Paneli” düzenleniyor....
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.