Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

TAMAD'dan Afet İşbirliği

TAMAD'dan Afet İşbirliği

Tarih 03 Ekim 2016, 17:56 Editör Haber Editörü

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Tüm Telsiz Amatörleri Derneği (TAMAD) arasında doğal afet ve kriz olaylarında telsiz kullanan kurumlara destek vermek ve kesintisiz iletişimi gerçekleştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.


Tüm Telsiz Amatörleri Derneği (TAMAD) olarak, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile bir süredir altyapı çalışmasını oluşturduğumuz, Doğal Afet ve Kriz anlarında destekleyici alternatif haberleşme desteği projemiz kapsamında ilçe merkezleri ve diğer yapılar ile kesintisiz haberleşme sağlanabilmesi adına 3 Ekim 2016 tarihi itibariyle işbirliği protokolü taraflarca imza altına alınmıştır. Hayırlara vesile olması dileklerimizle.

Haber linki ve metni aşağıdadır.

http://istanbul.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/71311/il-mudurlugumuz-ile-tamad-arasinda-is-birligi-protokolu-imzalandi.aspx

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Tüm Telsiz Amatörleri Derneği (TAMAD) arasında doğal afet ve kriz olaylarında telsiz kullanan kurumlara destek vermek ve kesintisiz iletişimi gerçekleştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Proje kapsamında İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından echolink, kısa dalga frekansları ve mevcut röle sistemi üzerinden İstanbul’dan tüm Türkiye ve Dünya ile kesintisiz iletişim sağlanabilecek.

Yine bu proje ile birlikte İl Müdürlüğümüz, daha önce uygulamaya geçirdiği Telsiz Sistemini 32 İlçe Müdürlüğümüz ile birlikte AFAD ve UMKE ile de entegre ederek kriz anında kesintisiz haberleşme sistemini de tamamlamış oldu.

Doğal afet veya olağanüstü durumlarda kesintisiz iletişimin önemine vurgu yapan İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç da projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, ‘’Kriz durumlarında hızlı ve kesintisiz haberleşme ile doğru ve anlık reaksiyon gösterebilmek oldukça önemlidir. Globalleşen Dünya’da bilgi teknolojilerinin önemi yadsınamaz bir gerçek olup, yaptığımız çalışmalarla bilgi teknolojilerinde her geçen gün meydana gelen değişime uyum sağlama gayreti içerisinde olmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda yaptığımız protokolle entegrasyonunu tamamladığımız bu sistemin ülkemize, istanbulumuza ve kurumumuza bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.

Sistem İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ana binasındaki Bilgi İşlem ve Haberleşme Birimi’nden yönetiliyor. A Sınıfı Telsiz Birim Operatörü Cem Yeşilova (TA2İCM) tarafından çevrimleri yapılan ve test aşaması biten sistem, bugün itibariyle kullanıma hazır hale getirildi.

Bu haber 741 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

KEGM’ne Taze Nefes

KEGM’ne Taze Nefes KEGM'nde kan değişikliği. Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü'ne atama yapıldı...

Amatör telsizciler iftarda bir araya geldiler

Amatör telsizciler iftarda bir araya geldiler Türkiye’deki Amatör Telsizciler Düzce’de düzenlenen iftar programında buluştular.
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.