Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Çanakkale'de Acil Yardım Eğitimleri

Çanakkale'de Acil Yardım Eğitimleri

Tarih 20 Ocak 2016, 20:11 Editör Haber Editörü

Çanakkaleİl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği iş birliği ile İlköğretim Okullarına İlk Yardım Hakkında sunum düzenlendi.


İlk yardım bilincinin erken yaşta oluşmasına yönelik çalışmada, koruma, kurtarma, bilgilendirme gibi başlıklarla acil durumlarda müdahalenin nasıl yapılacağı konusunda çocukların bilgilendirilmesini amaçlayan bilgilendirme ve sunumu düzenlendi.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği işbirliği ile düzenlenen konferans 20 Ocak 2016 tarihinde saat 14.00’ da başladı. İlk Yardım Hakkında bilgilendirme ve sunumlar Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesinde ilköğretim öğrencilerinin 112 Acil sağlık ve yardım eğitimini yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlayabilmek için eğitim programı yapıldı.İstiklal İlköğretim okulu öğrencilerinin etkin katılımı ile İl Halk Kütüphanesi Zeynep Bodur Çocuk Kütüphanesi Bölümünde gerçekleştirildi. Öğrencilerin ilkyarım konusunda dikkatini çekmeye başaran sağlık görevlileri gösterilen animasyonlarla çocukların günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri olası durumların nasıl üstesinden gelebileceklerini anlattılar. Keyifli geçen konferansta sorulan soruların karşısında bütün çocukların elleri havadaydı.İl Halk Kütüphanesinden yapılan açıklamada “ Çocukların Olduğu Kadar Daha Önce Bu Bilgiyi Edinmemiş Yetişkinler İçinse 20 Şubat 2016 Cumartesi  Günü Aynı Saatte ve yerde sunum tekrarlanacağını açıklayan Kütüphane Müdürü Osman Zeki COŞAR 20 Şubat 2016 Cumartesi  Günü halka açık olacak olan sunumda “Acil sağlık hizmeti hakkında bilgiler ışığında Her türlü sağlık kaydımızın  24 saat takip etmenize olanak sağlayan e-Nabız: Kişisel Sağlık Sistemi  ve nasıl kullanacağımız, Acil durumlarda sağlık arşivimize kısa sürede ulaşmanın önemi hakkında geniş bilgiler sunulacaktır”

Kütüphanelerin en önemli bilgi edinme mekanlarından biri olduğunu belirten Kütüphane Müdürü Osman Zeki COŞAR “Halkın bilinçlendirilmesi, okuma kültürünün artırılması, üretken,  geleceğe ışık tutan, ilerlemeye ve bilime giden yolda en büyük destekçimizin kütüphanelerdir. “Bilginin şekli ve formatı değişebilir ama dikkat ettiğimiz şey içeriğinin dolu olmasıdır”  Bu amaçla bu tür etkinliklerimiz okuyucu hizmetlerimizin yanında artarak devam edecektir” dedi.

Bu haber 823 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı 28 Ekim'de yapılan 2018 2.Dönem Amatör Telsizcilik Sınav sonuçları açıklandı...

KEGM’ne Taze Nefes

KEGM’ne Taze Nefes KEGM'nde kan değişikliği. Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü'ne atama yapıldı...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.