Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Esenyurt'ta Tatbikat

Esenyurt'ta Tatbikat

Tarih 14 Kasım 2015, 20:31 Editör Haber Editörü

Esenyurt Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen tatbikata pek çok STK ve kamu kuruluşunun yanı sıra ANARAD da katıldı...


İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesi tarafından 12 Kasım günü "deprem, yangın ve KBRN tahliyesi"  başlığı ile, genel amaçlı bir tatbikat düzenlendi. Tatbikata İtfaiye, UMKE ve 112 Acil gibi kamu merkezli acil yardım ekiplerinin yanı sıra, özel arama kurtarma ve ilk yardım faaliyeti göstermek üzere organize olan pek çok STK ve okul kulüpleri katıldı.Tatbikat esnasında muhabere altyapısını oluşturmak ve senkronizasyonu sağlamak üzere ise Anadolu Radyo Amatörleri Derneği (ANARAD) İstanbul şubesi görev aldı.

Muhtemel bir deprem ile başlayan senaryo sonrası hastane bünyesinde çıkan yangını söndürmek, yaralı ve hastaların tahliyesi temasının işlendiği tatbikat, katılımcı ekiplerin üstün gayretleri sayesinde başarı ile sonuçlandı.Tatbikat hakkında bilgisine başvurduğumuz ANARAD İstanbul Şubesi Başkanı Nihat SEBİT (TA2ANS)' in açıklamaları ise şu şekilde;

"12 Kasım 2015 Perşembe günü, Esenyurt Devlet Hastanesi'nde yapılacak tatbikata 09:30 itibariyle intikal edilerek komuta merkezinin yerinin düzenlenmesi yapılmış olup, anten ve teçhizat ekipmanlarının kurulumu yapılarak saat 13:00 gibi tatbikata hazır bir şekilde konuşlanmış olundu.

Anarad İstanbul Şubesi olarak Sayın TA1ALC Engin Bey, TB1BE Fethi Bey, TA1LAH Yücel Bey, TA1NGA Nuray Hanım, TA1AYV Yavuz Bey, TA2IUA Uğur Bey, TA2LJA Ayla Hanım, TA2LSD Şahin Bey, TB2DDE Emrah Bey, TA2MCD Cem Bey, TA2MTT Tuba Hanım, TA2ISE Esin Hanım ve ben TA2ANS olarak bu tatbikata katıldık.

ANARAD İstanbul Şubesi olarak yapılan koordinasyon çerçevesinde ANARAD'a ait 439,375MHz frekansında çalışan röle ve yakın muhabere için 145,350 frekansı kullanılarak tatbikat boyunca diğer Arama Kurtarma birimleri ve aynı zamanda Hastane frekansı üzerinden de irtibat sağlanmış oldu. Gerek bazı birimlere verilen portable cihazlarımız olsun gerekse Engin Bey'in ve benim koordinasyonumuzla; Yavuz Bey İtfaiye komuta merkezinde, Şahin Bey Büyükşehir arama kurtarma grubunda, Ayla Hanım Doğumhanede, Uğur Bey İtfaiye kurtarmada, Cem Bey Hastane Lojistik müdürlüğünde,Tuğba Hanım Yetişkin yoğun bakımda, Emrah Bey Bahçelievler arama kurtarmada, Yücel Bey AYA arama kurtarmada, AKA arama kurtarma elamınının yanımızdaki görevlerinde irtibat ve muhabere yapılarak gerekli birimlerin ve noktaların ihtiyaçlarını, sayın TA1AFB Ali İhsan Bey'e ileterek hizmet verilmiş oldu.

Yapılan tatbikatta biz Anarad İstanbul Şubesi tatbikat ekibi, koordinasyon ve muhabere birimi olarak hizmetimizin gayet başarılı olduğunu gözlemleyerek verilen görevi iyi bir şekilde ifa etmenin gururu içersinde olduğumuzu söyleyebilirim. Bu tatbikatın yöneticisi olan sayın TA1AFB Ali İhsan Bey'in düşüncelerini de akşam Rölemiz üzerinden aldık.

ANARAD İstanbul Şubesi başkanı olarak, gerek birfiil tatbikata katılan gerekse ve dışardan desteklerini esirgemeyen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yakın zamanda bugibi tatbikat organizasyonlarına da davet edileceğimizi şimdiden duyurur arkadaşlarımın kendilerini buna göre hazırlıklı olmalarını umarım. Tatbikata katılan diğer kamu kurum ve STK larına da yaptıkları çalışmalardan ve ekip ruhu ile hareket etmelerinden dolayı, ANARAD yönetimi olarak teşekkür ediyorum. Bu olanağı sunduğu ve bizlere göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı sayın TA1AFB Ali İhsan Bey'e de çok teşekkür ederim.

ANARAD İstanbul Şubesi adına Nihat SEBİT (TA2ANS)."

Bu haber 1416 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı 28 Ekim'de yapılan 2018 2.Dönem Amatör Telsizcilik Sınav sonuçları açıklandı...

KEGM’ne Taze Nefes

KEGM’ne Taze Nefes KEGM'nde kan değişikliği. Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü'ne atama yapıldı...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.