Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

2. Başkonuş Festivaline Hazır mısınız?

2. Başkonuş Festivaline Hazır mısınız?

Tarih 13 Temmuz 2015, 22:52 Editör Haber Editörü

Türkiye Amatör Telsizcilik ve Dağcılık Festivali'nin 2. si, bu yıl 25 - 26 Temmuz 2015 tarihlerinde Kahramanmaraş Başkonuş Sersem Yaylası'nda kamplı olarak yapılacak ...


Ay-Yıldız Kulübü tarafından etkinliği duyurmak için yapılan açıklama şöyle;

2.Başkonuş Amatör Telsizcilik ve Dağcılık Festivaline hazır mısınız?

Ay-Yıldız Kulübü nün geleneksel olarak yapmış olduğu Türkiye Amatör Telsizcilik ve Dağcılık festivalinin bu yıl 2. si 25 - 26 Temmuz 2015 tarihlerinde kamplı yapılacak olup Tüm Türkiye Amatör Telsizcilerini ve Dağcılarını festivalimize katılmaya davet ediyoruz.

Geçen yıl yaklaşık 400 kişinin katıldığı festivale, bu yıl Dağcılığında eklenmesinden dolayı daha fazla katılım bekliyoruz.

25-26 Temmuz tarihlerinde Kahramanmaraş'ın Doğa Harikası Başkonuş Milli Parkı - Sersem yaylasında düzenlenecektir. Festivalimiz Cumartesi ve Pazar gününü kapsamaktadır. Ancak farklı illerden Dağcı ve Amatör Telsizci arkadaşların cuma akşamından itibaren bölgede kamp kuracakları için tüm hazırlıklar en geç perşembe günü bitirilmiş ve kamp alanı kurulmuş olacaktır.

Kahramanmaraş merkezden ulaşım için otobüs kaldırılacaktır. Ancak bu hizmeti kullanmak isteyen herkesin önceden kesin suretle rezervasyon yaptırması gerekmektedir. Otobüsümüz Cumartesi saat 12:00 da Piazza önünden hareket edecektir.

Kampa gelen misafirlerimizin çadır-mat-tulum gibi bireysel malzemelere ihtiyacı olacaktır.

Kamp alanında Amatör telsizciler için HF Telsiz sistemi kurulacaktır.

Adı üstünde festival olduğu için; aynen geçen yılda olduğu gibi davul - zurna - orkestra hiç susmayacak, Halk oyunları eşliğinde, bol eğlenceli Yumurta taşıma, çuval ile koşma ve Halat çekme gibi değişik yarışmalar düzenlenecektir.

Gecenin ilerleyen saatlerinde hiç sönmeyen kamp ateşi başında SESSİZ muhabbetimiz ve eğlencemiz sabaha kadar devam edecektir.

Geçen yıldan farklı olarak bu yıl AİLE KAMP ALANI'nı ayırıyoruz. Ailesiyle birlikte katılan misafirlerimizin küçük çocukları ve erken uyumak isteyen ailelerin rahat etmesi için bu yıl bu düzenlemeyi yaptık.

Cumartesi Akşam Yemeği - Pazar Sabah Kahvaltısı ve Öğle yemeği olmak üzere tüm ihtiyaçlar AY-YILDIZ kulübü tarafından karşılanacaktır. (Bunun dışında kalan Extra öğünler ve içecekler katılımcılara aittir. Özellikle birkaç gün öncesinden gelip bölgede kamp kuracak olan arkadaşlara önemle duyurulur.)

Pazar Sabahı günün ilk ışıklarıyla birlikte Başkonuş Zirve yürüyüşü yapılacaktır. Görmeden ölmeyin diyebileceğim güzellikte bir manzaraya sahip olan bu milli parkta güzel bir Trekking yapacağız. (Katılım isteğe bağlıdır)

Bu yürüyüşün ardından tekrar kamp alanına dönüp kahvaltı yapılacak ve sonrasında bir toplantı ortamı oluşturulacaktır. Toplantıda Kulüp başkanlarına ve katılımcılara söz hakkı verilecek, farklı konularda fikir alışverişi yapılacak ve bir kaynaşma ortamı oluşturulacaktır.

Toplantı sonrasında öğle yemeği yenecek ve eğlencemiz pazar akşamına kadar devam edecektir. Saat 17:00 sularında kapanış konuşması ve katılımcı belgelerinin dağıtımı yapılacaktır. Akabinde kamp alanın toplanması ve çevre temizliği ile Festivalimiz son bulacaktır.

Festivale katılacak olan arkadaşların dikkatine...

Yemek organizasyonunun yapılabilmesi için bireysel yada kulüp olarak lütfen bana katılımcı sayısı bildiriniz. Facebook tan Kulüp adı - şehri ve katılımcı sayısını yazmanız yeterlidir.

Mehmet AĞCA - 0534 258 08 28

NOT:
1) Doğaya saygı ön plandadır.
2) Kamp ateşi haricinde bireysel ateş yakılması yasaktır.
3) Katılım ücretsiz olup Türkiye geneli tüm amatör telsizci ve dağcı arkadaşlar aileleriyle birlikte davetlidir.
4) Cumartesi katılacak olan arkadaşların yanlarında Kamp malzemeleri (Çadır – Tulum – Mat) getirmeleri zorunludur.
5) 2 Gün boyunca 7/24 Çay – Kahve Servisi Mevcuttur


Bu haber 1982 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Etkinlikler

Ham 4 Love

Ham 4 Love Team Papa'dan 14 Şubat için harika etkinlik...

SAKRAD 10 Kasım 'da Havada

SAKRAD 10 Kasım 'da Havada SAKRAD, TC10NOV cağrı işareti ile özel bir etkinlik düzenliyor...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.