Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

İstanbul'a Yeni Dernek: TAMAD

İstanbul'a Yeni Dernek: TAMAD

Tarih 30 Nisan 2015, 14:35 Editör Haber Editörü

Amatör telsizciliğe hizmet amacı güden yeni bir dernek açıldı. YM1KAD-TAMAD ...


İstanbul avrupa yakasında açılan TAMAD, amatör camiaya hizmet ve amatör telsizciliğin gelişimine katkı bulunma düsturuyla 'Merhaba' dedi. Derneğin resmi web sitesi olan www.tamad.org.tr sitesinden yapılan açıklama şöyle;

"TAMAD Tüm Telsiz Amatörleri Derneği olarak YM1KAD çağrı işareti ile sizlere “Merhaba” demenin gururunu yaşıyoruz. Kurulum Kararı aldığımız günden bu güne amacımız, maalesef ülkemizde Amatör Telsizcilik hakkında aranıp bulunamayan bilgi, kaynak ve tanıtım konusunda görünen eksikleri bir nebze daha olsun azaltabilmek, tüm insan ilişkisi kapsayan oluşumlarda olduğu gibi geçmişteki bazı anlar sebebi ile gereksiz kırgınlıklara sahip arkadaşlarımızı geçmişe sünger çekerek elele getirebilmek ve Tüm Türkiye Amatör Telsiz Hobisi mensubu ve aşığı kişilere, arayıp bulamadıkları yazılım ve donanım eksiklerini tamamlamaya ve Dernek Yapısı olarak tüm ortak sorunlarımıza çözüm yolunda yardımcı olmayı hedeflediğimizi belirtmek isteriz.

Bu düşüncelerle çıktığımız yolumuzda bir süredir test edilmesi amacı ile web sitemizi devreye aldık, sınav tarihinin oluşum aşamamızda açıklanması ile birlikte her zaman eksiğini hissettiğimiz eğitim konusunda öncü olabilme ilkesi ile Sınav Hazırlık Eğitimleri düzenleme kararı aldık. Beylikdüzü Belediyesi ve Avcılar Belediyesi işbirlikleri ile derslikler alarak bir çok arkadaşımızı bilgilendirmeye ve sınava hazırlamaya çalıştık. Bu eğitimlerimizi tamamladık ve deneme sınavları düzenledik.

APRS simgemizi aktif ettik, SMS Bilgilendirme Sistemimiz Devreye Girdi, Echolink Bağlantımızı internet üzerinde aktif ettik. Sınav günlerini Geleneksel hale getirebilecek farklılıklar düşünmeye çalıştık.

Akıllara gelen bir projeye de bir ilk olarak imza atma şansımız oldu ve sitede ilanını göreceğiniz gibi 9 Mayıs 2015 günü İstanbul Sefaköy Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü önünde Türk KIZILAY’ı Kan Bağışı Aracı biz Amatör Telsiz Operatörleri için orada olacak. Dostluğun ve İnsan Sevgisi’nin bir örneği olarak 1.si düzenlenecek Türk Amatörleri Kan Bağışı’na tüm aday ve Amatör Telsizci arkadaşlarımızı tek yürek olmaya davet ediyoruz.

Bu ve bu tip projelerimiz gelişmeye devam ediyor. Bizlere sitemiz üzerinde bulunan İletişim Formu ile fikirlerinizi ve isteklerinizi sunmanız bize en büyük yol gösterici olacaktır. İlkemiz “Eğitim, Dostluk ve Birliktelik” olacak. Aynı hobi içerisinde birlikte, üst seviye bir hobi içerisinde “üst” olma yolunda tüm Amatör Telsiz kullanıcılarına tekrar Merhaba diyor, yenilikçi, kardeşçi düşünce ve projelerde bir arada olmayı istiyoruz.

Bu yolda Türkiye’miz Amatör Telsiz kavramını duyana, bilene ve öğrenene kadar gereken her uğraşıyı vermeye hazır olduğumuzu tekrarlar hepinize destek ve görüşlerinizden ötürü teşekkürü borç biliriz.

Tüm Amatör Telsiz Operatörü dostların bu hobiyi ayakta tutmak yolunda sergileyeceği dostluk, kardeşlik ve birliktelik anlayışını sonuna kadar destekliyor, nice güzelliklerde organizasyonlarda buluşabilmeyi arzuluyoruz.

Saygılarımızla 73!
"

Bu haber 1216 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı 28 Ekim'de yapılan 2018 2.Dönem Amatör Telsizcilik Sınav sonuçları açıklandı...

KEGM’ne Taze Nefes

KEGM’ne Taze Nefes KEGM'nde kan değişikliği. Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü'ne atama yapıldı...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.