Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Kumluca'da TRAC'a Röle Hibe Edildi

Kumluca'da TRAC'a Röle Hibe Edildi

Tarih 06 Ocak 2015, 16:36 Editör Haber Editörü

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Kumluca Temsilciliği’nde kullanılmak üzere, TRAC’a röle hibe etti...


TRAC Kumluca Temsilcisi İlyas Değirmenci (TA4ADL) ve Kumluca’da faaliyet gösteren amatör telsizciler B. İnanç Kutlu (TA4AAA), Hasan Akkelle (TA4AHX) ve Mehmet Çakmak (TA4MEH) Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ya teşekkür ziyaretinde bulundular.


Ziyarette konuşan TRAC Kumluca Temsilcisi İlyas Değirmenci, TRAC’ın kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu belirterek, amatörce telsizle haberleşme yapan kişilerin, aynı zamanda doğal afet durumlarında da haberleşmenin sağlanmasında önemli rol oynadıklarını söyledi.


İlyas Değirmenci, “Amatör telsizcilik, elektronik haberleşmeye meraklı olan insanlar tarafından dünyanın dört bir yanında yapılan bir hobidir. Tüm dünyada da olduğu gibi ülkemizde de amatör telsizcilik belgesi devlet tarafından yapılan bir sınavla verilmekte ve yine amatör telsizciler o ülkenin kanunlarına göre faaliyetlerini yürütmektedir. Amatör telsizcilerin görevlerinden bir tanesi de, normal yollardan haberleşmenin sağlanamadığı afet ve özel durumlarda haberleşmeyi sağlamaktır. Kumluca Belediyesi’nin temsilciliğimizde kullanılmak üzere hibe ettiği röle ve diğer cihazların da, böyle bir durumda Kumluca ve bölgesinin, Antalya ile haberleşmesini sağlaması planlanmaktadır. Bu konuda TRAC Kumluca Temsilciliği’ne kurulduğu ilk günden beri büyük destek veren Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ya teşekkür ediyoruz” dedi.


TRAC Kumluca Temsilciliği olarak faaliyetlerini Antalya Şubesiyle beraber sürdürdüklerini ifade eden Değirmenci, “Amacımız, elektroniğe meraklı gençler arasında amatör telsizcilik bilinci oluşturmak. Türkiye’de bir çok sivil savunma kuruluşunun oluşmasına öncülük eden Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti’nin de tecrübelerinden faydalanarak Kumluca’da sivil savunma altyapısının oluşmasına yardımcı olmak istiyoruz.” diye konuştu.


Derneğin tüm Türkiye genelinde bağışlarla faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydeden Değirmenci, “Kumluca’da da amatör arkadaşlarla temsilciliğimizi oluşturduk. Şu anda beş arkadaşımız amatör telsizci. İnşallah ilerleyen zamanda bu sayıyı daha da arttırmak istiyoruz. Temsilciliğimizin gelişmesi, daha iyi hizmet verebilmek adına, hayırseverlerimizden destek bekliyoruz” diye konuştu.


Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, TRAC Kumluca Temsilciliği’nin ilçede faaliyete geçmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ve bu işte gönüllü olarak çalışan arkadaşları kutladığını söyledi.


TRAC Kumluca Temsilciliği sayesinde ilçede afet haberleşmesi ve koordinasyon merkezinin de ilk temellerinin atılacağını ümit ettiğini ifade eden Çetinkaya, “Hayatta en güzel işler amatörce başlar ve profesyonel olarak devam eder. Sizlerde adınızdan anlaşılacağı gibi amatör telsizcilikle bu işe başlamışsınız ama gördüğümüz kadarıyla profesyonelce bu işi yürütmek istiyorsunuz. Bizde belediye olarak sizlere elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız. İnşallah herhangi bir afet durumu olmaz ve bu cihazları iyi günlerde kullanırız.” dedi.


Ziyaret sonunda Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, TRAC Kumluca Temsilciliği’ne Kumluca Belediyesi’ne ait röle ve bazı ekipmanlarını hibe ettiklerini bildirdi.

Bu haber 1318 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı 28 Ekim'de yapılan 2018 2.Dönem Amatör Telsizcilik Sınav sonuçları açıklandı...

KEGM’ne Taze Nefes

KEGM’ne Taze Nefes KEGM'nde kan değişikliği. Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü'ne atama yapıldı...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.