Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

Selfie Çubukları Enterferans Yapıyor

Selfie Çubukları Enterferans Yapıyor

Tarih 05 Aralık 2014, 17:14 Editör Haber Editörü

Akıllı telefonlarda kullanılan özçekim çubukları (selfie sticks) Güney Kore'de yasaklanıyor. Sebebi ise hayli ilginç ve haklı...Bahsi geçen özçekim çubukları, Bluetooth kullanarak telefona "deklanşöre basma/resim çekme" emri veren bir butona sahip. Ancak Güney Kore Radyo Yönetim Ajansı (radio management agency), bu duruma ciddi tepki gösteriyor.Ajans, Bluetooth teknolojisinin radyo dalgaları kullanan bir teknoloji olduğundan hareketle, radyo frekansı kullanan her cihazın, resmi olarak belirlenen çalışma koşullarında test edilmesi ve kayıtlanması gerektiğini ve ancak bu süreçten sonra yasal olarak satılabileceklerini söylüyor.

Kayıtsız cihazların sayısının milyonları bulduğunu ve bu cihazların RF aralığında ciddi bir kirliliğe sebep olduğunun altını çizen Ajans, testlerden geçmeyip kayıt altına alınmamış markaların satışa devam etmeleri halinde hapis cezasına kadar varan cezalara çarptırılacaklarını açıklayan Ajans Sözcüsü, açıklama yapıldıktan sonra pek çok üreticiden "kayıtsız bluetoothlu çubuk üretmenin yasadışı olduğunu bilmiyorduk" minvalinde telefonlar aldıklarını açıkladı.

Şu ana kadar Güney Kore'den bu tarz çubuk kullanımına ilişkin herhangi bir polis tutuklaması raporlanmadı.

Bu haber 850 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

ARKAKAPI'dan Merhaba

ARKAKAPI'dan Merhaba Bilişim dünyasına hitaben yayın hayatına başlayan dergide, amatör telsizcilik konuları da işleniyor.

Hedef bin AFAD gönüllüsü

Hedef bin AFAD gönüllüsü Tekirdağ Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü tarafından başlatılan bir projeyle il genelinde bin “AFAD Gönüllüsü...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.