Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

İnegöl'de Nöbet Değişimi

İnegöl'de Nöbet Değişimi

Tarih 21 Mart 2014, 22:04 Editör Haber Editörü

İnegöl Telsiz Radyo Amatörleri Derneği (İNTRAD) olağan kongresini Şenol Düğün ve Balo salonunda yaptı. Başkanlığa Haluk Sancar getirildi...


1993 yılında kurulan ve amatör camiaya hizmet eden İnegöl Telsiz Radyo Amatörleri Derneği (İNTRAD) başkanlığına yapılan olağan kongre ile Haluk Sancar getirildi. 26 üyenin 20sinin katılımı ile gerçekleşen kongrenin divan başkanlığını Ramazan KURTÇU, divan katipliklerini de Tuncay Şenol ve Yılmaz Şengül yaptılar.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İNTRAD eski başkanı Şentürk AKYILDIZ yaklaşık 10 yıldır dernek başkanlığını yürüttüğünü ve geçen süre içerisinde bir çok faaliyet yaparak derneğin ismini duyurduğunu söyledi. İnegöl Telsiz radyo Amatörleri Derneği (İNTRAD)'ın acil yardım ve afet haberleşme rölesinin konum itibarıyla 10 bölgenin 5 bölgesine hitap ettiğini de kaydeden AKYILDIZ, ''Uludağ'ın eteklerinde 2231 metre yükseklikte bulunan ve araç ile ulaşımının zor olduğu rölemizin bakımını yılda iki kez yapmaktayız. Bu haberleşme rölemiz sayesinde amatör camianın birbirleri ile görüşmesi sağlanmaktadır. Bu rölemiz Marmara bölgesinin tamamına hitap ettiği için amatörler tarafından haberleşme için kullanılan bir röledir. bunun içindir ki bizde bu rölenin bakımını yaparak her zaman kullanıma hazır halde tutuyoruz'' dedi. Dernekçiliğin bir bayrak yarışı olduğuna da vurgu yapan Akyıldız yeni göreve gelen arkadaşların derneği daha iyi yerlere getireceğine inandığını söyledi.

Yönetim kurulu ve denetim kurulu raporlarını okunmasının ardında yapılan seçim ile görevi devralan ve İnegöl Telsiz radyo Amatörleri Derneği( İNTRAD)'ın yeni başkanı seçilen Haluk SANCAR'da yaptığı konuşmada eski yönetimin yapmış olduğu hizmetlere ve faaliyetlere devam edeceklerinin altını çizdi. Sancar'' Şentürk arkadaşımızın da dediği gibi bu bir bayrak yarışıdır. Bugün bu yarışa yönetime gelerek bizler katıldık yarın başka arkadaşlarımız katılacaklar. Amacımız Amatör telsizcilik anlamında yapılacak olan her türlü faaliyetlerin içerisinde bulunarak amatör telsizciliği en güzel şekilde tanıtıp temsil etmektir. Bu görev bilinci içerisinde bu göreve talip olduk. Geçmiş dönemlerde yönetim de görev almış ve dernek için çalışmalar yapmış olan herkese teşekkür ediyorum'' dedi. Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimle İnegöl Telsiz Radyo Amatörleri Derneği (İNTRAD) Başkanlığına Haluk SANCAR, Yönetim Kurulu üyeliklerine de Muammer FIŞKINÇİÇEK, Oray KORKMAZ, İlhami BATTAL ve Mehmet KARADUMAN getirildiler.

Kongrenin sonunda eski başkan Şentürk AKYILDIZ tarafından Eski Yönetim Kurulu üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi verildi.Bu haber 1183 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

KEGM’ne Taze Nefes

KEGM’ne Taze Nefes KEGM'nde kan değişikliği. Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü'ne atama yapıldı...

Amatör telsizciler iftarda bir araya geldiler

Amatör telsizciler iftarda bir araya geldiler Türkiye’deki Amatör Telsizciler Düzce’de düzenlenen iftar programında buluştular.
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.