Telsiz Haber telsiz
AnaSayfa Haberler Duyurular Etkinlikler ITUpSAT-1 ISS Video Galerisi Dernekler Reklam - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam

Solar Data

ANKET

Dijital mi Analog mu?

Tüm Anketler

UMKE HF'e Geçiyor

UMKE HF'e Geçiyor

Tarih 16 Ağustos 2014, 20:10 Editör Haber Editörü

Tüm illerdeki UMKE'lere HF cihaz tesis edilmesi için talimat verildi...


Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü tarafından verilen talimatta, karasal hatlardan ve mobil-sabit operatörlerden bağımsız olarak, tüm ülkeyi kapsayacak bir iletişim ağı kurulması ihtiyacının karşılanmasının önemi vurgulanıyor.

Talimatın tam metni şu şekilde;

"Ülke genelinde yürütülmekte olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri; 24 saat esasında göre, tam donanımlı ambulans ve sağlık ekipleri ile doğrudan hayat kurtarmaya yönelik görev anlayışıyla gerçekliştirilmekte ve vatandaşlarımıza hızlı, yerinde, etkin ve zamanında müdahale hedeflenmektedir. Bu amaçla Bakanlığımızın sahip olduğu bütün haberleşme sistemlerinden yararlanılması ve acil, olağandışı durum ve afetlerde kullanılmakta olan sistemlere alternatif çözümler üretilmesi gerekmektedir.

Haberleşme alanındaki mevcut yetenekler incelendiğinde, bahse konu alternatiflerden birisinin de uzak mesafeli tek kanal haberleşmeye imkan sunan "HF Telsiz Cihazları" olduğu görülmüş ve söz konusu telsizlerden istifade edilmesi gerektiği değerlendirilmiştir. Bu kapsamda Bakanlık SAKOM Baş Telsiz olmak üzere, envanterinde HF telsiz bulunan Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Sakarya, Samsun, Tokat, Trabzon ve Van illeri ile 04 Ağustos 2011 tarihinden itibaren düzenli olarak haftada bir gün HF Telsiz Çevrimi kurulmakta, çevrim sonuçları yayımlanmaktave Van Depremi ve Soma Maden Kazası'ndaki örneklerde olduğu gibi sistemden ciddi bir alternatif oalrak istifade edilmektedir.

Karasal şebekelerden ve mobil-sabit operatörlerden bağımsız olarak düşük maliyetler ile tesis edilecek HF Telsiz Sistemi'nin ülkemizde her an yaşanması muhtemel acil, olağandışı durum ve afetlerde sağlık hizmetlerinin sunumuna önemli katkılar sağlayacağı değerlendirildiğinden, yukarıda adı geçen 19 il dışında olan ve HF Telsiz Sistemi'ne sahip olmayan 62 ilin 2014 yılı sonuna kadar Genel Bütçe veya Döner Sermaye kaynakları üzerinden HF Telsiz Cihazı alımlarını tamamlamaları, alım işlemlerine ait sonucun 25 Aralık 2014 tarihine kadar Bakanlığımıza bildirilmesi ve alım işlemlerinin tamamlanmasını müteakip Bakanlığımızca bilahare yayımlanacak olan "Genel Kurallar, Frekanslar, Çevrim Şemaları ve Çevrim Grupları" üzerinden Bakanlık HF Telsiz Çevrimlerine katılmaları hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

Doç.Dr. Osman Arıkan NACAR
Bakan a.
Genel Müdür"
Bu haber 1316 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı

2018/2 Sınav Sonuçları Açıklandı 28 Ekim'de yapılan 2018 2.Dönem Amatör Telsizcilik Sınav sonuçları açıklandı...

KEGM’ne Taze Nefes

KEGM’ne Taze Nefes KEGM'nde kan değişikliği. Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü'ne atama yapıldı...
TB2BKK TB2BKK
Baofeng DM-5R atağı ve piyasaya olası etkileri
TA2IH TA2IH
Mors Dersleri -3
TA3PK TA3PK
Morse Telgrafı

Reklam

vizyon telsiz, motorola turkiye

HAVA DURUMU


EN ÇOK OKUNANLAR

Kategoriler:
Ana Sayfa - Haberler - Duyurular - Etkinlikler
Video Galerisi - Dernekler / Kulüpler - Firma Rehberi
Hizmetler:
Facebook - Twitter - RSS
İletişim:
Künye - Bize Ulaşın
İhbar Hattı - Reklam

Sitemizde yer alan ve adımıza tasdiklenmemiş olan içerik, referans/kaynak belirtilmediği sürece kendimize ait olup, kaynak belirtilmeden başka ortamlarda yayınlanması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 25. ve 36. maddeleri gereğince yasalara aykırıdır. İçeriği başka platformda paylaşmak istediğiniz taktirde, kaynak bilgisini yazının bitimine eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak yasal sorumluluk, içeriği paylaşanlara aittir.